Najpopularniejsze według OWASP rodzaje ataków sieciowych i jak się przed nimi zabezpieczyć
Development / Laravel

Zagadnienie bezpieczeństwa aplikacji internetowych, a więc e-commerce, usług SaaS, serwisów internetowych, a nawet stron internetowych opartych na systemach CMS, staje się ostatnio coraz głośniejsze.

Digitalizacja dokumentów – jak usprawnić obieg dokumentów w firmie? Devpark
Digitalizacja dokumentów – jak usprawnić obieg dokumentów w firmie?
Automatyzacja przedsiębiorstw

Dokumenty, w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, w dużej mierze straciły już swoją rolę – to kolejne pole zagarnięte przez digitalizację. Teraz dokumentem nie zawsze musi być wydrukowana, podpisana i zarchiwizowana umowa

Rozwój firmy poprzez eliminacje zbędnych czynności w pracy. Devpark
Rozwój firmy poprzez eliminacje zbędnych czynności w pracy
Automatyzacja przedsiębiorstw

Rozwój firmy to nie tylko zwiększanie kompetencji poszczególnych pracowników czy też inwestowanie w nowych specjalistów. Równie dobrze stymulatorem postępu może być eliminacja zbędnych, powtarzalnych zadań w pracy.

Czym jest integracja i kiedy warto ją stworzyć? Devpark
Czym jest integracja i kiedy warto ją stworzyć?
Automatyzacja przedsiębiorstw

Wewnątrz firmy funkcjonują ogromne zasoby różnego rodzaju danych. Mało tego, często rozrzucone są one po różnych systemach, a ich wprowadzanie i przepisywanie zajmuje wiele czasu, narażając jednocześnie pracowników na popełnienie kosztownych w skutkach błędów

Jak wygląda proces wdrożenia automatyzacji w firmie? Devpark
Jak wygląda proces wdrożenia automatyzacji w firmie?
Automatyzacja przedsiębiorstw

Nie tylko każda branża jest inna – pod wieloma względami każda firma jest inna. Różne przedsiębiorstwa działające w tym samym sektorze znacząco różnią się od siebie. Czy to wykorzystywanymi narzędziami, liczbą pracowników czy też metodyką pracy.

AUTOMATYZACJA PROCESÓW W FIRMIE – JAK ZACZĄĆ? DEVPARK
Automatyzacja procesów w firmie – jak zacząć?
Automatyzacja przedsiębiorstw

Automatyzacja procesów w firmie – jak zacząć?
Wiele osób interesuje się automatyzacją, dostrzega jej zalety, chciałoby wprowadzić tego typu usprawnienia do swojej firmy, ale nie do końca wie, jak się do tego zabrać.

AUTOMATYZACJA FIRMY NA PRZYKŁADZIE BRANŻY TRANSPORTOWEJ - DEVPARK
Automatyzacja firmy na przykładzie branży transportowej
Automatyzacja przedsiębiorstw

Wprowadzenie do firmy automatyzacji niesie ze sobą wiele zalet (linkowanie wewnętrzne). Pozwala znacząco zoptymalizować czas pracy i skupić się na wykonywaniu tych najważniejszych dla działania firmy czynności.

Laravel Custom Collection - DevPark
Laravel Custom Collection
Development / Laravel

Bardzo często piszemy kod nie wykorzystując możliwości, które dają nam nowe wersje języka lub frameworka którego używamy. Poniżej przedstawię jakie możliwości dają nam Laravel Custom Collection w przypadku typowania zmiennych w funkcjach. Cała praca polega na dodaniu do klasy…

JAK ZWIĘKSZYĆ WYDAJNOŚĆ SWOJEJ FIRMY? POPRZEZ AUTOMATYZACJĘ! b
Jak zwiększyć wydajność swojej firmy? Poprzez automatyzację!
Automatyzacja przedsiębiorstw

Bez względu na to, czy prowadzisz własną firmę czy też pracujesz na etacie, zauważyłeś z pewnością, że pewne zadania powtarzają się cyklicznie. Nie są one ani zbyt wymagające, ani kreatywne, ale należy je wykonywać regularnie.

TESTOWANIE APLIKACJI – TESTY INTEGRACYJNE, JEDNOSTKOWE I SMOKE TESTY - DEVPARK
Testowanie aplikacji – testy integracyjne, jednostkowe i smoke testy
Development / Laravel

Testowanie pozwala sprawdzić czy początkowe założenia systemu zostały spełnione, czy aplikacja działa bez błędów oraz czy aplikacja może zostać uruchomiona na serwerze produkcyjnym. Istnieją dwa główne podejścia do testowania…

STRATEGIA BIZNESOWA – CERTYFIKOWANI PROGRAMIŚCI APLIKACJI LARAVEL - DEVPARK
Strategia biznesowa – certyfikowani programiści aplikacji Laravel
Development / DevPark news / Laravel

W 2017 r. ogłoszono pierwszy egzamin certyfikacyjny Laravel, który miał potwierdzić umiejętności programistów, wiedzę potrzebną do tworzenia stron internetowych i aplikacji internetowych przy użyciu Framework’a Laravel.

SZTYWNA PARAMETRYZACJA I JAK JEJ UNIKAĆ - DEVPARK
Sztywna parametryzacja i jak jej unikać
Development / Laravel

Bardzo często, przeglądając kod innych, mam wątpliwą przyjemność zauważyć zaszyte na sztywno parametryzowanie kodu. Często jest to przyczyną poważnych problemów w pracy z takim kodem, kiedy projekt się rozrasta oraz pracuje nad nim coraz większa ilość osób.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ SPRAWDZAJĄC KOD PRZED URUCHOMIENIEM - DEVPARK
Na co zwrócić uwagę sprawdzając kod przed uruchomieniem
Development / Laravel

Jest wiele korzyści płynących z stosowania zasad zawartych w tym artykule. Przeglądając swój własny kod, sam zaczniesz dostrzegać co jest w nim nie tak i w ten sposób podnosić swoje umiejętności jako programista.

What was changed in PHP 7.2
Development

PHP 7.1 was released 9 months ago so it’s time to look at upcoming PHP 7.2 release. At the moment of writing this article PHP 7.2 is in Beta 3 version. Looking at releases of previous versions and release plan for PHP 7.2 I think we should expect the final release until the end of year, probably at the beginning of December 2017.

Changes in upcoming Laravel 5.5 LTS release
Development / Laravel

Laravel 5.5 will be next LTS release after Laravel 5.1 LTS. We should expect it until end of August 2017 probably around 28th (Laracon EU). But what should we expect exactly comparing to Laravel 5.4? One of bigger changes is initial requirement. Laravel 5.5 will need PHP 7.0+.

WEBPACK – WYDAJNE PODEJŚCIE DO KONFIGUROWANIA FRONTENDU - DEVPARK
Webpack – wydajne podejście do konfigurowania frontendu
Development

Obecnie specjaliści od frontendu mają możliwość korzystania z wielu systemów automatyzacji, które przyspieszają i ułatwiają pracę. Gulp, Grunt, Browserify, Brunch, Commonjs, Webpack. Sprawdź jak sprawnie korzystać z Webpacka.

LARAVEL SERVICE CONTAINER (IOC) ORAZ ROUTE BINDING - DEVPARK
Laravel Service Container (IoC) oraz Route Binding
Development / Laravel

Laravel Service Container (IoC) oraz Route Binding – ich relacje i działanie. Jedną z najlepszych cech Laravela jest implementacja Service Containera (zwana również „IoC”). W tym artykule spróbujemy wyjaśnić, jakie są relacje między Laravel Route Binding a IoC.

BODY LEASING JAKO FORMA OUTSOURCINGU - DEVPARK
Body leasing jako forma outsourcingu
Development / Outsourcing programistyczny

W ostatnim artykule opisywaliśmy Outsourcing programistyczny, jako rozwiązanie dla firm chcących obniżyć koszty operacyjne. Jedną z jego strategii jest outsourcing personalny (pracowniczy), czyli wynajem zasobów ludzkich w trybie B2B. Może on mieć formę: body leasingu.

Wirtualny zespół - DEVPARK
Wirtualny zespół
Development / Outsourcing programistyczny

Każdy przedsiębiorca opierający swoją działalność na zespole pracowników wie, że warunki pracy w znaczący sposób wpływają na wydajność pracy. Pośród wielu udogodnień, to właśnie praca zdalna z wirtualnym zespołem staje się standardem, który może przynieść przedsiębiorcom całkiem spore oszczędności.

OUTSOURCING PROGRAMISTYCZNY - DEVPARK
Outsourcing programistyczny
Development / Outsourcing programistyczny

Jeżeli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż konkurenci, nie ma sensu, żebyśmy to robili i powinniśmy zatrudniać do wykonania tej pracy kogoś, kto zrobi to lepiej niż my. Powyższe słowa przypisuje się Henry’emu Fordowi, który mniej lub bardziej świadomie, określił […]

ZASTOSOWANIE MODUŁÓW W LARAVEL 5 - DEVPARK
Zastosowanie modułów w Laravel 5
Development / Laravel

Domyślnie, struktura Laravela nie jest przygotowana do obsługi rozbudowanego kodu aplikacji. Dzieląc aplikację na mniejsze moduły możemy sprawić, że dalszy rozwój takiego projektu stanie się łatwiejszy i bardziej przyjemny. Sprawdź jak to robimy w naszej firmie.

UŻYCIE ZMIENNEJ ŚRODOWISKOWEJ W SASS - DEVPARK
Użycie zmiennej środowiskowej w Sass.
Development

Dziś zaprezentujemy jak łatwo można w Laravelu pobierać zmienną środowiskową z env i przekazywać je do plików sass. Do czego może się to przydać? Załóżmy, że w sass używana jest zmienna do zdefiniowania koloru, który będzie dalej używany w stylach różnych klas.

5 NAJCZĘSTSZYCH POMYŁEK PROGRAMISTÓW W LARAVEL 5 - DEVPARK
5 najczęstszych pomyłek programistów w Laravel 5
Development / Laravel

W trakcie rekrutacji pracowników do Devpark, nie raz spotykamy się u wielu kandydatów z tymi samymi pomyłkami w kodzie aplikacji budowanych w oparciu o Laravel 5. Poniższy artykuł opisuje te najczęściej spotykane i daje wskazówkę, gdzie można szukać właściwego podejścia.

WIEMCOMAM – PORTAL STWORZONY OD A DO Z PRZEZ DEVPARK
WiemCoMam – portal stworzony od A do Z przez DevPark
Development / DevPark news

WiemCoMam uruchomione. Zobacz wywiad z klientem, który prezentuje jak z punktu widzenia właścicieli serwisu wyglądała współpraca z DevPark oraz opis managera projektu, jakie wyzwania czekały zespół developerski.

Automatyzacja i proces developmentu
Development / Laravel / Outsourcing programistyczny

Proces tworzenia oprogramowania to obecnie nie tylko tworzenie kodu. Współcześnie wiąże się to z wieloma dziedzinami jak: procesy testowania, aktualizowanie środowiska developerskiego i produkcyjnego, dbanie o bezpieczeństwo aplikacji, monitorowanie postępu […]

Masz ciekawy pomysł lub potrzebujesz wsparcia?

Skontaktuj się z nami!