Systemy automatyki

Zabezpieczenia przeciwpożarowe, alarmowe, dostępu i monitoringu

Systemy BAS zapewniają sterowanie wszystkimi urządzeniami HVAC – wentylatorami nawiewno-wywiewnymi, centralami klimatyzacyjnymi, kotłami grzewczymi, maszynami ziębniczymi, pompami wody pitnej i pożarowej, oraz oświetleniem. Poprzez odpowiednie interfejsy komunikacyjne system BAS może monitorować również systemy bezpieczeństwa i ochrony pożarowej oraz inne.

Graficzne oprogramowanie BAS działające pod kontrolą 32-bitowego systemu operacyjnego (Windows NT, Unix) powinno umożliwiać obsługę systemu w sposób przejrzysty i wygodny dla operatorów, zapewniając jednocześnie dzięki systemowi haseł i mechanizmom autoryzacji wysoki poziom bezpieczeństwa systemu.

Podstawowym elementem systemu BAS jest sterownik przetwarzający, który ma zdolność niezależnego od reszty systemu, sterowania przynależnym mu odbiornikiem. Sterowniki przetwarzające są połączone sieciowo z kontrolerem sieciowym, który w normalnych warunkach nadzoruje ich pracę. Kontroler sieciowy realizuje także funkcje pomiarowe, optymalizacyjne i czasowe. Zastosowanie protokołu komunikacyjnego takiego jak Ethernet zapewnia pełną integrację systemu BMS z instalacją okablowania strukturalnego. Na najwyższym poziomie systemu znajdują się stacje operatorskie wyposażone w oprogramowanie systemowe, za pomocą którego można zarządzać i kontrolować urządzeniami HVAC oraz innymi.

Jako integrator systemów teleinformatycznych proponujemy Państwu rozszerzone pojęcie serwisu obejmujące oprócz standardowych napraw sprzętu także konsultację i pomoc w utrzymaniu systemów.

Nasze podejście do problemów z którymi borykają się nasi Klienci oddaje jedno słowo w języku angielskim – outsourcing. Oznacza to wykluczenie z organizacji przedsiębiorstwa pionu informatyki i przekazanie go do zewnętrznego usługodawcy. Pozwala to zmniejszyć zakres działania firmy i skupić się na jej głównych celach biznesowych. Chcemy pomóc swoim Klientom w pełnym i bezbolesnym wdrożeniu outsourcingu.

W ramach oferty outsourcing’owej proponujemy – oferując szeroki wachlarz usług doradczych i wspomagających, zapewniamy doświadczoną kadrę kierowników projektów, analityków, inżynierów i techników. Mogą oni pracować u naszych Klientów na bazie stałych lub czasowych kontraktów. Nasi konsultanci udzielają porad, asystują Klientom w zakresie możliwości wykorzystania współczesnych technologii i rozwiązań, jak np:planowania strategii bezpieczeństwa, realizacja sieci rozległych, zarządzanie przedsiębiorstwem przez Internet czy multimedia.

Z programów, które tworzyliśmy korzystają:

Masz ciekawy pomysł lub potrzebujesz wsparcia?

Skontaktuj się z nami!